A B C Ç D E F G H I İ J K L M N
O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z #
  Türkiye 2014 Eurovision Şarkı Yarışmasına Katılmıyor

Eurovision şarkı yarışması, ülkelerin ünlü seslerini farklı şarkılar ile temsil ettiği evrensel bir yarışma halini aldı. Ülkemiz, bu yarışmaya yıllardır katılıyordu ve en büyük başarısını 2003 yılında Sertap Erener'in kazandığı birincilik ile elde etmişti. Daha sonra ise sürekli başarılar kazanmaya alışık olduğumuz bir yarışma halini aldı. Ancak zaman ilerledikçe bu yarışmada siyasi ilişkilerin ön plana çıkmaya başladığı görüldü.

Öyle ki ülkeler, sürekli olarak komşusu olduğu ya da siyasi anlamda iyi ilişkiler kurduğu ülkelere yüksek puanlarını vermeye başladı. Hal bu olunca ülkemizin de böyle bir platformda bir daha şampiyon olma şansı kalmadı. Böyle olunca da TRT yönetim kurulu tarafından Danimarka'da düzenlenecek olan 2014 Eurovision şarkı yarışmasına katılmama kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde TRT adına bir açılışa katılan Genel Müdür İbrahim Şahin, konu ile alakalı olarak tüm kamuoyunu bilgilendirdi.

 

Şarkı dinlemenin önemine ilk olarak deyinen Şahin, bu yarışma ile ilgili görüşlerini net olarak bildirdi. İbrahim Şahin, yaptığı açıklamada şunlara deyindi; "Eurovision, bundan önceki dönemde evrensel olarak tüm Avrupa ülkelerinin eşit muamele gördüğü bir yarışma durumundaydı. Artık bu durum, siyasi çıkarlar ışığında puanlama sistemine döndü. Hal bu olunca ülkemizin böyle adaletsiz bir platformda olmasını uygun bulmadığımız için 2014 yılında Danimarka'da düzenlenecek olan Eurovision şarkı yarışmasına katılmama kararı aldık." açıklamalarında bulundu.

 

2013 yılında Can Bonomo – Love Me Back şarkısı ile katıldığımız yarışmada yedinci olma başarısını göstermiştik. Ondan önceki dönemlerde Athena, Kenan Doğulu ve Hadise ile gelen çeşitli başarılarımız da söz konusu olmuştu. 2014 Danimarka Eurovision şarkı yarışmasına Türkiye olarak katılım göstermeyeceğimiz birinci ağızdan resmen açıklanmış oldu.

 
Refresh Button Example
Paylaşım:
Forum linki:
 
  Sponsor Reklamlar
  Lütfen BEĞEN' e Tıklayın


Müzik Dinle | Mp3 Dinle


Www.MuzikDinlemek.Net 2009-2015